“Rusya’da 60’lık muhalif lider Mironov, genç gazeteciyle evlendi”

220

Rus muhalif Adaletli Rusya partisi lideri Sergey Mironov (60), 29 yaşında bir gazeteci kızla evlendiği iddia edildi. Rus basını, Mironov’un 4. kere evlilik yaptığına dikkat çekiyor.

Life News haber ajansının iddiasına göre, Mironov daha önce St.Petersburg’ta oturan Olga Radiyevskaya ile tanıştı ve sonra aşık oldu. Haberde, “Mironov gazeteciye evlilik teklifi etmek için penceresinin önünde pankart açtı.” ifadeleri yer aldı.

Olga duygulanmasına rağmen kararını hemen vermedi. Habere göre, gazeteci 24 Ekim’de evlilik için Mironov’a “evet” dedi.

Kasım ayının başlarında Mironov ve Olga, St.Petersburg kentinde resmi nikahlarını yaptı. Nikahın ardından yeni çift balayına çıktı. Mironov, “Balayına çıkmaya vakit bulabildik. Uzaklara gittik, ama neresi olduğu bir sır. Fakat, sıcak ülkeler olmadığını söyleyebilirim.” diyerek detay vermedi. Mironov, “Beraber Moskova’da oturuyoruz. Olga yeni iş arıyor.” dedi.

Mironov’un eski evliliklerinden erkek ve kız olmak üzere 2 çocuğu var. Olga ise İvan adında bir erkek çocuk büyütüyor.

Öte yandan, Rusya’nın en çok okunan gazetelerinden Moskovski Komsomolets (MK), Mironov’un eşine muhabirlik teklifinde bulundu. Gazete, “Mironov eski dostumuz, çoğu kez konuğumuz oldu. Eşi için mutlaka bizde iş vardır.” diye önerdi.