Eurovizyon'a katılan Rus babuşkaların acı günü

428

Eurovizyon şarkı yarışmasında Rusya’yı temsil ederek Dünya çapında şöhrete kavuşan Buranovskiye Babuşki (Buranovo’lu Neneler) grubunun en yaşlı olan üyesi olan 87 yaşındaki Yelizaveta Zarbatova hayatını kaybetti. 13 Ocak 2014 tarihinde yaşama veda eden Zarbatova’nın ölüm haberi sonradan duyuruldu.

Puçoko (Demet) gibi grubun pek çok hit şarkısının da söz yazarı olan Zarbatova, ilerleyen yaşı sebebiyle uzun zamandır sahne alamıyordu. Interfax Ajansı tarafından konuyla ilgili olarak geçilen haberde, grubun bu şarkı ile 2012 yılında Rusya’da düzenlenen Eurovizyon elemelerine katıldığı bildirildi.

O tarihten bu yana Buranovskiye Babuşki pek çok hit şarkıya imza attı. Babuşkaların Soçi Olimpiyatları için hazırladığı ve oldukça beğenilen Veterok (Esinti) isimli eserlerine video klip çekilecek. Eurovizyon şarkıları olan Party for everybody isimli eseri Sochi for everybody games şeklinde yine Soçi Olimpiyat Oyunları için uyarlayan grup, bu çalışmasını da geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin beğenisine sunmuştu.