Gaziantepli Gurme’nin Rusya’da iftar sofrası hazır

2098

Gaziantepli girişimci Mehmet Ece, ortağı Ahmet Yıldırım'la birlikte Türk ustalarından oluşan ekibi ile 44 yıllık meslek tecrübesini Rusya’nın başkenti Moskova’da müşterilerinin beğenisine sunuyor. “Gurme Türk Restoranı” sınırsız lezzetlerden Ramazan ayına özel bir iftar sofrası hazırladı.

Hurma, zeytin, tulum peyniri, bal, kaymak, tereyağından oluşan iftariyelikten sonra çorba ikram ediliyor. Çiğ köfte ve salata çeşitleri ile zenginleşen menüde ara sıcak olarak su böreği, fındık lahmacun ve içli köfte var. Ana yemekten adana, kuzu şiş ve piliç gibi kebap çeşitleri Antep tadında. Limitsiz çay ve meşrubatların yanı sıra Gurme’ye özel meyan şerbetini tatmak mümkün. Katmer, künefe, fıstıklı kadayıf ve diğer tatlılardan sonra mevsim meyveleri de menü de yer alıyor. Sınırsız iftar sofrasının toplam bedeli ise 1200 ruble. Gruplar için yüzde 10 indirim var.

resim tanımı girin

Gurme’yi özel kılan Antep mutfağının lezzetlerini Moskova’ya taşıması. Dağıstan’ın özel kuzu etini titiz bir şekilde işleyen ustaların hazırladığı kebaplar memleket mutfağını Moskova’ya getiriyor. Kömür ateşinde pişen fıstıklı kebap, oruk (simit) kebabı, kuzu filesinden yapılan kuşlemeye doyum olmuyor.

resim tanımı girin

Bağımlılık yapıyor

Kuzu ciğerinden özel işlenerek hazırlanan cağırtlak kebabı Antep mutfağının vazgeçilmezleri olarak Gurme’nin menüsünde yer alıyor. Tavuk, et döner ve sulu yemeklerle birlikte 50’den fazla çeşit pazar dahil her gün yeniden hazırlanıyor. Moskova’da restoranlarda genelde çok yavaş olan servis ise Gurme’de Türkiye hızında. 25 kişiden oluşan ekip güler yüzle müşterilerini adeta evlerinde misafir ediyor. Ramazan’da iftar sofrasına davet eden Ece, “Olağanüstü ilgi görüyoruz. Teveccüh gördük. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için bir güç kaynağı oldu. Her geçen gün daha güzel lezzetlerle sofralarımızı hazırlıyoruz. Ramazan'a özel tatlımız güllaç da çok yakında menümüzde olacak. Ramazan’ın şimdiden ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” temennisinde bulundu.

resim tanımı girin

Türk mutfağının tüm lezzetlerini bulmak mümkün

Rezervasyon yaptırılarak Pazar günleri çok özel kahvaltılar hazırlayabildikleri bilgisini veren Ece, “90 kişilik salonumuzda çeşitli organizasyonlara da imkanımız var. Şehir merkezine 20 kilometre uzak olsa da trafik olmadığında yarım saatte ulaşmak mümkün. Lezzetimizi bilenler 50 kilometreden bile geliyor. Türk mutfağının bütün lezzetleri mevcut. Profesyonelliğimizi, mütevazi bir keyfiyette, amatör bir heyecanla sunuyoruz.” dedi.

resim tanımı girin

Demlikte tavşan kanı çay ya da dağ kekiklerinden zahter çayı yemek sonrası vazgeçilmezlerden. Arzu eden Antep usulü menengiç kahvesi de içebilir. Türkiye’den gelen lokum, helva çeşitleri ya da çok özel baklava ürünlerini paket yaptırarak dostlarınıza hediye alabilirsiniz.

Adres ve irtibat: Южные ворота pazarı. MKAD'ın 19. kilometresi Telefon: 8 926 057 06 00 8 925 419 90 73