Azeri diasporası, Rus, Tatar, Başkort ve Kırgız konukları iftar sofrasında buluşturdu

166

Rusya’nın başkenti Moskova’da Azeri diasporası, Rus, Tatar, Başkort ve Kırgız konukları iftar sofrasında buluşturdu.

Bakinski Bulvar restoranında yapılan ve Rusya Azerileri Ulusal Kültürel Cemiyeti’nin organize ettiği iftar programına Cemiyet Başkanı Asif Meherremov, Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti Moskova temsilcisi yardımcısı Azat Ahtareyev, Başkortostan Cumhuriyeti Moskova temsilcisi danışmanı Rişat Halikov, Kırgızistan Moskova Büyükelçiliği müşaviri Manas Joldoşbekov ve Azeri diaspora temsilcileri katıldı.

resim tanımı girin40 katılımcının hazır bulunduğu iftarda konuşan Rusya Azerileri Ulusal Kültürel Cemiyeti Başkanı Meherremov, Ramazan ayının dostluk, huzur ve barış ayı olduğuna işaret ederek, “Rus, Tatar, Başkort ve Kırgız dostlarımızla iftar soframızda buluşmaktan mutluluk duyarız.” dedi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Cemiyet Aksakallar Konseyi Başkanı Abbas Abbasov, “11 ayın sultanı Ramazan ayında Rusya’da yaşayan çeşitli etnik ve din temsilcilerini iftar sofrasında bir araya getirmek çok önemli. Ramazan sofrası halklar dostluğuna, barışa ve huzura ciddi katkı sağlıyor.” şeklinde konuştu.