Rus vali yardımcısı Türk halkının bayramını kutladı

213

Rusya’da faaliyet gösteren Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB), Kurban Bayramı vesilesiyle Moskova’da bayramlaşma yemeği düzenledi. Yemeğe katılan Kaluga Bölge Vali Yardımcısı Vladimir Potemkin Türkiye halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Moskova’nın merkezinde Kebabberiya restoranında düzenlenen buluşmaya RTİB Başkanı Naki Karaaslan, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Elçi-Müsteşarı Gökhan Turan, Kaluga Vali Yardımcısı Potemkin, görevli Türk diplomat ve iş adamları katıldı.

resim tanımı girin

Yaklaşık 60’dan fazla katılımcının hazır bulunduğu yemekte Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Karaaslan, Türk ve İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutladı. RTİB Başkanı, “Bayram vesilesiyle bir araya geldik. Herkesin bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu bayram gününde Ukrayna ve Ortadoğu’da savaşların sona ermesini arzu ediyoruz.” temennisinde bulundu.

resim tanımı girin

Rus Vali Yardımcısı Potemkin, Cihan’a yaptığı açıklamada Türk iş dünyası ile bayramlaşma yemeğine katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Potemkin, “Türk dostlarımız her bayramda bizi davet ediyorlar. Çok duygulandırıcı olay. Konukseverlik, saygı, sıcak ve samimi ortam beni çok büyülüyor. Ben bu vesileyle Türkiye halkının bayramını kutluyorum ve Türk-Rus halklarının dostluğunun daha da artmasını diliyorum. Fakat en önemli arzum Türk dostlarımın başta Kaluga bölgemiz olmak üzere Rusya’yı terketmemesi ve daha fazla iş faaliyetinde bulunması. O kadar onlara alıştık ki. Sözlerle duygularımı anlatamam.” ifadelerini kullandı.