Abromoviç, Türkiye'de 20 liralık fatura ödedi

336

Marmaris'te bir kafeteryada tatlı yiyip ayran içen Rus işadamı Roman Abramoviç, iş yeri sahibinin para almak istememesine rağmen 20 liralık hesabı ödedi.

İngiltere'nin futbol kulüplerinden Chelsea'nin sahibi Abramoviç, 165 metre uzunluğundaki yatı "Eclipse" ve 113 metrelik diğer lüks yatı ''Le Grand Bleu'' ile Marmaris'e geldi.

Yatlarını Hisarönü Körfezi'ndeki beş yıldızlı bir otelin karşısında yan yana demirleyen Abramoviç, helikopterle yatından ayrılarak Selimiye Mahallesi'ne gitti. Burada 4 korumasının eşliğinde bisiklet turu yapan iş adamı, daha sonra deniz kenarındaki bir kafeteryada oturdu.

Haşhaşlı süt tatlısı yiyen, fesleğenli ayran ve çay içen Abramoviç, güzel manzaranın tadını çıkardı. Bu sırada Abramoviç'in yatları da körfezden çıkış yaparak Selimiye'ye getirildi. Daha sonra "Eclipse"ye binen Abramoviç, Muğla'nın bir diğer gözde turizm merkezi Bodrum'a gitti.

Abramoviç ile hatıra fotoğrafı çektiren kafeteryanın sahibi Zeynep Aylin Bursalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus işadamının oldukça mütevazi birisi olduğunu söyledi.

Abramoviç'ten hesap almak istemediklerini belirten Bursalı, "Hesabı isteyince jest yaparak kendisinden para almayacağımızı söyledik. Buna çok şaşırdı ancak korumaları 20 liralık hesabı ödemekte ısrarcı olunca daha fazla karşı koyamadık" dedi.

Abramoviç'in yedikleri ve içtiklerini çok beğendiğini anlatan Bursalı, işadamının özellikle fesleğenli ayranı çok lezzetli bulduğunu ve 2 bardak içtiğini kaydetti.