Rusya’da tereyağı çaldığı iddia edilen yaşlı kadın karakolda öldü

350

Rusya’nın St.Petersburg kentinde bir marketten 3 kutu tereyağı çaldığı iddiasıyla karakola götürülen 81 yaşındaki R.G. isimli bir yaşlı kadın hayatını kaybetti. Feci olay tüm Rusya’da tepkilere neden olurken, Soruşturma Komisyonu olayla ilgili soruşturma başlattı. Kadının 2.Dünya Savaşı sırasında Alman Nazi birliklerinin kuşatması altındaki Leningrad’ta (yeni adı St.Petersburg) savaş ve yaşam mücadelesi verdiği de ifade edildi.

Basına konuşan Rusya Soruşturma Komisyonu Resmi Sözcüsü Vladimir Markin olayı titiz şekilde inceleyeceklerini ve suçluların cezalandırılacağını söyledi. Markin, “Soruştuma başlattık. 3 Şubat tarihinde mağazadan 3 kutu tereyağı çaldığı iddia edilen yaşlı vatandaş semt karakoluna götürüldü. Karakolda kadın sağlığı ile ilgili şikayette bulundu. Karakola ambulans çağırıldı. Fakat tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Adlı tıp ölüm nedenini araştıracak.” dedi.

Beyinsizler, vicdansızlar!

Mağaza görevlileri ve polisin davranışlarına kızan Rus savcı, “Leningrad kuşatması sırasında yaşam mücadelesi veren bir insan için 3 kutu tereyağı çaldığı iddiasıyla polisi çağırmışlar. Bunun ne kadar yasal olup olmadığını inceleyeceğiz. Karakola götürülmesi ve oradaki koşulları ve diğer hususları araştıracağız. Suçluları mutlaka ortaya çıkaracağız. Beyinsiz ve vicdansızlar!” diyerek sert tepki gösterdi.