Rus gazetesine göre en iyi 10 Türk dizisi

3166

Rusya’nın en çok satan gazetelerinden Komsomolskaya Pravda, en iyi 10 Türk dizisini belirledi. Gazeteye göre Rus televizyonunda Muhteşem Yüzyıl dönemi artık bitti ve sıra yeni Türk dizilerinde.

1-Kurt Seyit ve Şura (Aleksandra)

Yazar Nermin Bezmen'in Kurt Seyit ve Şura adlı romanından uyarlanan tarihi-drama dizisi. Senaryosunu Ece Yörenç yazdı. Dizi Kerem Çatay yapımcılığında İstanbul, Kartepe ve Rusya'da, St.Petersburg kentinde çekildi. Kırım Tatarı Kurt Seyit ve Rus kız Aleksandra Verjenskaya’nın aşk öyküsü işleniyor. 21 Şubat’tan itibaren Rusya’nın Domaşni televizyon kanalında her gün saat 21.00’ta (MSİ) gösterime sunuluyor.

resim tanımı girin

2-Fatmagülün suçu ne?

2010 yapımı, Türk drama televizyon dizisi.

resim tanımı girin

3-Leyla ve Mecnun

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, genel yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizi.

resim tanımı girin

4-Kuzey Güney

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşmakta. 26 Haziran 2013 tarihindeki final bölümü ile ekranlara veda etti.

resim tanımı girin

5-Esir Sultan

Birinci Mahmut'un annesi olan ve Topkapı Sarayı'nın son valide sultanı olarak bilinen Nakş-ı Dil Sultan'ın hayat hikayesini, Abdülhamit Han'ın ve şehzade Selim'in taht mücadelesi ile harmanlayarak anlatan dizi.

resim tanımı girin

6-Bir Aşk Hikayesi

Bir Aşk Hikayesi, Güney Kore dizisi I'm Sorry, I Love You dizisinden uyarlanan, başrollerini Seçkin Özdemir ve Damla Sönmez'in paylaştığı televizyon dizisi.

resim tanımı girin

7- Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam

Patrona Halil İsyanı’nı konu edinen ve başrollerinde Türkan Şoray’ın yer aldığı dizi

resim tanımı girin

8-Yasak

Ünlü yazar Fatma Aliye Hanım'ın Muhadarat isimli romanından serbest uyarlama olduğu yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği yönetmenliğini Kudret Sabancı yaptığı başrollerinde Deniz Çakır, Fikret Kuşkan, Ezgi Eyüboğlu, Gürbey İleri, Burak Yamantürk paylaştığı tarihi televizyon dizisi.

resim tanımı girin

9-Kara Para Aşk

Başrollerini Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, ve Erkan Can paylaşmakta. Dizinin yapımını Ay Yapım, yapımcılığını Kerem Çatay üstlenmekte.

resim tanımı girin

10-Kösem Sultan

Tims Prodüksiyon’un, “Muhteşem Yüzyıl”dan sonra ikinci kez Osmanlı dönemini konu alan yeni dizisi. Rus Domaşni kanalı sonbahar aylarında dizi yayınlamayı planlıyor. Haberle ilgili gazete okurları çeşitli yorumlarda bulunurken, bir okurun “Asıl kral dizi Çalıkuşu idi” ilginç yorumu dikkat çekti.

resim tanımı girin