Moskova Gurme’de iftar menüsü hazır

568

Moskova'da bulunan Türk restoranı "Gurme" 45 yıllık meslek tecrübesini iftarda müşterilerine sunuyor. Bu yıl Rusya'da 5. kez iftarda hizmet verecek olan Gurme, geçen yılın fiyatlarını değiştirmeden 30'a yakın yiyecek ve içeceğin bulunduğu iftar menüsünü 1200 rubleye misafirlerine sunacak.

Hurma, zeytin, peynir, Nurdağı salata, çiğ köfte ve içli köfteden oluşan iftariyelikten sonra ezogelin çorba ikram ediliyor. Su böreği, lahmacun ve içli köfte olarak masaya gelen ara sıcaklardan sonra ana yemekte ise Adana, kuzu şiş, piliç şiş, alinazik ve döner gibi 10 çeşit kebapdan oluşan menü hergün 3 çeşit olmak üzere dönüşümlü olarak servis ediliyor. Ortaya ise hergün etli-tandırlı pilav geliyor.

resim tanımı girin

Limitsiz çay ve meşrubatların yanı sıra Gurme’ye özel meyan şerbetini de tatmak mümkün. Tulumba, irmik helva, kemal paşa, kadayıf, baklava çeşitleri ve katmer tatlısından sonra Kavun, karpuz ve muzdan oluşan mevsim meyveleri de menü de yer alıyor.

Ramazan ayında sabah 06.00'da hizmet vermeye başlayan Gurme gece 24.00'e kadar açık.

resim tanımı girin

GURME’DE YOK YOK

İftar haricinde müşterileri için gün içerisinde servisine devam edecek olan Gurme restoranda Tavuk, et döner ve sulu yemeklerle birlikte 50’den fazla çeşit pazar dâhil her gün yeniden hazırlanıyor.

Yumurta çeşitleri, bal, kaymak, zeytin, peynir ve daha birçok çeşitten oluşan Serpme Türk kahvaltısı ise tercihlere göre 500-750 ruble arasında sunuluyor. Kuzu ciğerinden özel işlenerek hazırlanan cağırtlak kebabı Antep mutfağının vazgeçilmezleri olarak Gurme’nin menüsünde yer alıyor. Gurme’yi özel kılan ise Antep mutfağının lezzetlerini Moskova’ya taşıması oldu. Dağıstan’ın özel kuzu etini titiz bir şekilde işleyen ustaların hazırladığı kebaplar memleket mutfağını Moskova’ya getiriyor. Kömür ateşinde pişen fıstıklı kebap, oruk (simit) kebabı, kuzu filesinden yapılan kuşlemeye doyum olmuyor.

resim tanımı girin

Rezervasyon yaptırılarak Pazar günleri çok özel kahvaltılar hazırlayabildikleri bilgisini veren restoran sahibi Mehmet Ece, “90 kişilik salonumuzda çeşitli organizasyonlara da imkânımız var. Şehir merkezine 20 kilometre uzak olsa da trafik olmadığında yarım saatte ulaşmak mümkün. Türk mutfağının bütün lezzetleri mevcut…” dedi.

resim tanımı girin

Adres ve rezervasyon için irtibat: Южные ворота pazarı. MKAD'ın 19. kilometresi

Telefon: +7 926 745 52 06 / +7 926 057 06 00