Rus acente sahibi: Kriz 2 ay içinde çözülmezse, Antalya'yı zor bir sezon bekliyor

566

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, Rusya ile Türkiye ilişkilerinin 2 ay içinde düzelmemesi halinde Antalya'yı zor bir turizm sezonunu beklediğini söyledi. 2016 turizm sezonu beklentisiyle ilgili açıklama yapan Baranov, her Rus'un en büyük hayalinin Antalya'da tatil ile Alanya'da ev almak olduğunu belirtti.

Baranov, “Rus turizmi, Ruble'nin değer kaybetmesine bağlı Antalya'da yüzde 20 açıkla sezonu kapattı. Bundan da en fazla etkilenen Antalya merkez, Alanya, Kemer, Kundu, Lara, Manavgat, Side, Çolaklı, Kızılağaç Turizm Bölgesi oldu. Rusya ile Türkiye arasındaki krizin mart ayı sonuna kadar çözülmesi gerekir. Kriz çözülmezse Antalya'nın Rus turist boşluğunu doldurması çok zor.” dedi.

Krizin mart ayına kadar çözülmemesi halinde Antalya'ya gelen 3,5 milyon Rus turizminde boşluk oluşacağını vurgulayan Baranov, bununda Antalya turizmini zorda bırakacağının altını çizdi. Krize bağlı belirsizliğin insanların tatil yapma alışkanlığını da çekincede bıraktığına dikkat çeken Baranov, Rusların dünyada tatil yapmada ilk öncelikli destinasyonun halen Antalya olduğunu kaydetti.

Meet 2MASS J2126−8140: Largest solar system ever known discovered https://t.co/8GmTMZuod8 pic.twitter.com/NdDnHC3dTz

— RT (@RT_com) January 27, 2016