Kadirov, çocukluk hayalini anlattı

412

Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, çocukken büyüyünce kim olacağına dair hayalini anlattı.

Çeçen lider, Ria Novosti'ye verdiği röportajda hayatıyla ilgili bazı soruları yanıtladı. Kadirov, çocukken özgür insan olamayı hayal ettiğini açıkladı. Kadirov, "İlk başta işadamı olmak istedim, ama onların bütün varlığını elinden alıyorlar düşüncesiyle vazgeçtim. Küçükken bile özgür insan olmayı hayal ederdim. Bana birisi 'çalışacaksın' dediği zaman ondan nefret ederdim. Polis yada memur olmayı hiç anlamıyordum." diye konuştu.

Ataları gibi çalışıp kazanmak istediğini ifade eden Kadirov, "Onlar ruhen özgürdüler, dini öğrendikleri için sorun yaşıyorlardı. Genel olarak iyi yaşıyorlardı, tarlaları ve hayvanları vardı. Devlet işinde çalışmasalar bile her şeyleri vardı." şeklinde konuştu.

"Öldürülürsem intikamım alın"

Arkadaşlarından iki şey istediğini dile getiren Kadirov, "Onlardan yanlış yaptığımda beni düzeltmelerini istiyorum. 'Bunu bilerek mi yapıyorsun, ihtiyaç var mı, yoksa bilmiyor musun?' diye sormalarını istiyorum." dedi.

Hayatında bazı prensiplerinin olduğunu söyleyen Çeçen lider, "Dostlarımdan iki şey istiyorum. Yanlış yapıyorsam beni düzeltmelerini, öldürülürsem intikam almalarını istiyorum." diye konuştu.