Rusya Ticaret ve Sanayi Odası, RTİB ile hareket etmeye hazırız

456

Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Vladimir Padalko, RTİB Yönetim Kurulu Başkanı Naki Karaaslan ve Genel Sekreter Vladimir Solotsinski ile bir araya geldi.

Moskova'da bir araya gelen Vladimir Padalko, Naki Karaaslan ve Vladimir Solotsinski, Türkiye -Rusya arasındaki ticareti, ekonomik gelişmeleri, Rusya’da faaliyet gösteren firmaları ve Türk ailelerin sorunlarına değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘Türkiye bizim dostumuzdur, Türk halkı ile bir sorunumuz yoktur’ sözünü hatırlatan Padalko, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası olarak RTİB ile beraber hareket etmeye hazır olduklarını belirtti. Padalko, Rusya’ya yatırım yapan tüm firmaların gerçekte Rusya’nın sanayisini oluşturduğunu ve RTİB ile birlikte Rusya’da yatırım yapan firmaların sorunlarını karşılıklı ele almaya hazır olduklarını söyledi.

Ayrıca Padalko, RTİB'den gelecek firma sorunlarını ortaklaşa ele alarak atılacak adımlar konusunda yardım ve desteğe hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Öte yandan Naki Karaaslan, RTİB olarak kendilerine ulaşan tüm firmaların ve Rusya’da yaşayan ailelerin sorunlarını karşılıklı olarak görüşerek atılacak adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını açıkladı. Karaaslan, Rusya’daki tüm STK'larla periyodik olarak görüşmeye devam edeceklerini dile getirdi.