Rusya'da yüksek gerilim hattı direğinde selfie denemesi ölümle sonuçlandı

179

Başkent Moskova'da bir genç, selfie çekmek için tırmandığı yüksek gerilim hattı direğinde elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Polis merkezinden yapılan açıklamaya göre 16 yaşındaki genç, selfie çekmek için yanındaki selfie çubuğuyla birlikte yüksek gerilim hattınına tırmandı. Resim çektirmek isteyen gencin elindeki selfie çubuğu elektrik kablolarına değdi. Elektrik çarpması sonucu gencin olay yerinde hayatını kaybetti belirtildi.

Rusya'da yaşanan diğer selfie kazaları

Mayıs ayı başında Moskova'da sarhoş olduğu tespit edilen 30 yaşındaki bir kişi, 20. kattaki evinin balkonunda Selfie çekmek istediği sırada düşerek hayatını kaybetmişti.

Ocak ayında yine Moskova'da 15 yaşındaki bir genç, kendisini asıyormuş gibi görünürken Selfie çekmeye çalışırken dengesini kaybedince düştü ve boğularak hayatını kaybetmişti.

Temmuz 2015'te Moskva-City gökdelenlerin karşısında selfie çekmek isteyen genç kız, 15 metre yükseklikteki kavşaktan düşerek hayatını kaybetmişti.

Haziran 2015'te Kemerova şehrinde Lenin heykeli ile selfie çekmek isteyen 30 yaşındaki adam heykeli parçalamıştı. Aşırı alkollü olduğu öğrenilen Rus vatandaşı polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Mayıs 2015'te Moskova’da 21 yaşındaki Veronika isimli genç kız, silahı başına dayayıp selfie çekmek isterken feci şekilde yaralanmıştı. Telefon tuşu yerine silahın tetiğini çeken Veronika, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Mart 2015'te Kazan’da yanan ve bir Türk vatandaşının da yaşamını yitirdiği AVM’de selfie çeken iki itfaiye görevlisi disipline sevk edilmişti. 11 Mart’ta Admiral isimli AVM’de çıkan yangında en az 17 kişi hayatını kaybetmişti.