Rusya’da mektup 40 yıl sonra adresine ulaştı

279

Rusya’nın Tomsk kentinde yaşayan Yekaterina Denisova, kardeşinin 40 yıl önce gönderdiği mektubu aldı. ‘Gecikme’ ile ilgili açıklama yapan Rusya Postası ilgili şubenin 20 yıl önce kapatıldığını belirtti.

Rus medyasına göre mektup, 1975 yada 1976’da gönderilmiş olabilir. Zarf üzerinde tarih yazılmadığı için kesin tarihi henüz tespit edilemedi.
Yekaterina hanım eğitimine devam etmek için köyden Tomsk’a geldiği sırada 15 yaşındaydı. Köyde kalan erkek kardeşi, ona yazdığı mektupta nasıl yaşadıklarını anlatıyor, mektubun sonunda da pergel göndermesini istiyor.

Mektubu alan Yekaterina hanımın akrabası konu ile ilgili "Mektup geçen yıl, Yekaterina’nın o yıllarda yaşadığı adrese gelmiş. Biz bunu daha yeni öğrendik. İlginç olan bu zamana kadar bu mektup orada bir yerde bulunuyordu. Ve bir anda postane bu mektubu göndermeye karar verdi" şeklinde şaşkınlığını dile getirdi.

Mektubun gecikmesi Yekaterina’nın evini değiştirmesi ve eski evinde oturanların mektubu postaneye iade ettiklerinden kaynaklanmış olabileceği belirtiliyor. Öte yandan, Rusya Postası'ndan yapılan açıklamaya göre gerekli incelemelerin ardından olay ile ilgili soruşturmanın başlatılacağı duyuruldu.