Ukraynalı gemiciler, Rus gemisinde ölü bulundu

194

Tuzla’daki bir tersanede tamir için bulunan ‘Amapola’ isimli Rus bandıralı gemide iki Ukrayna uyruklu gemici ölü bulundu. Kamaranın banyosunda yarı çıplak halde bulunan gemicilerin yanlarında çok sayıda alkol şişeleri bulundu.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde tersane görevlileri, Amapola isimli geminin banyosunda iki cesedin bulunduğunu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, gemicilerin Ukrayna uyruklu Sergiy Kravchenko (33) ve Oleksiy Voytsov (34) olduğunu belirledi. Herhangi bir darp izine rastlanmayan gemicilerin yanlarında çok sayıda alkol şişesi bulundu. Cesetler, incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacak.

Bu arada, tersanenin icra kurulu başkanı Muhsin Divan, basın mensuplarına açıklama yaptı. Divan, “Tersane doktorumuz Ülkü hanımdan aldığım bilgiye göre Rus gemisinin iki mürettebatı aynı kamaranın banyosunda yarı çıplak vaziyette ölü olarak bulunmuşlar. Polisler konuyu araştırıyor. Geminin o bölümünde herhangi bir tamir yok. Zaten tersanede gece çalışması olmuyor. Tamirle ilgili bir olay değil.” diye konuştu.