Ormanda kaybolan kadın bir ay sonra ortaya çıktı

407

Rusya’nın Çelyabinsk Obalstı Yukarı Ural Bölgesi’nde ormanda kaybolan bir kadın, yaklaşık bir ay sonra ormandan çıkmayı başardı. 29 yaşındaki genç kadının ormanda kaldığı süre boyunca bir avcı kulübesinde yaşayarak canlı kaldığı ortaya çıktı.

Yerel güvenlik yetkililerinin verdiği bilgiye göre, 15 Haziranda polis merkezine başvuru yapan bir kadın 29 yaşındaki kızının arkadaşlarıyla pikniğe gittikten geri dönmediğini bildirdi. Polis ve kurtarma ekiplerinin ormanda yaptığı aramalar sonuç vermedi.

Yetkililerin açıklamalarına göre arkadaşlarıyla ormana pikniğe giden kadın ertesi gün sabahı arkadaşlarından kendisini eve götürmesini istedi, fakat arkadaşları daha geç döneceklerini söyledi. Tek başına eve dönmeye karar veren kadın ormanda kayboldu. Bulduğu bir avcı kulübesinde yaşayan kadın bir ay sonra ormandan çıkmak için tekrar yola çıktığı sırada meyve toplayan bir aileye rastladı. Aile kadına yardım etti ve polisi arayarak durumu bildirdi.

Açıklamaya göre kadın sürekli ormandan çıkmayı denedi fakat sürekli aynı yere geri döndü. Ormandan çıkmayı başaramayan kadın bulduğu bir avcı kulübesinde kalmaya karar verdi. Avcı kulübesinde bulunan battaniye, tahıl ürünleri ve makarna ile kulübenin yanındaki su kuyusu kadının hayatta kalmasını sağladı.

Polis, kadının sağlık durumunun iyi olduğunu, evde kendisini annesinin ve 2 yaşındaki kızının karşıladığını belirtti.