Bu hafta sonu Moskova'da nerelere gitmeli?

253

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan okurlarımız için bu hafta sonu gidilebilecek mekanları ve sosyal aktiviteleri sizler için derledik.

1 - Moskova Uluslararası "Işık Çemberi" festivali

Başkent Moskova'da gelenek haline gelen ve her yıl düzenlenen Işık Çemberi festivali bugün başlıyor. 27 Eylül tarihine kadar devam edecek festivalde dev görüntü ve ses sistemleri kullanılarak Moskova'nın en meşhur binaları üzerinde görsel bir şölen hazırlanıyor. Gösteriler tamamen ücretsiz.

Festivalin hangi günler, saat kaçta ve hangi binalarda gerçekleşeceğini öğrenmek için buraya tıklayın

2 - Moskova'da sonbahar bisiklet geçiti

Tüm dünyada ve Rusya'da sıkça gerçekleştirilen bir uygulama. "Otomobilsiz günler" adı altında düzenlenen bisiklet sürme etkinlikleri bu hafta 24 Eylül Cumartesi günü saat 11:00'da "Проспект Мира, д. 119" adresinde başlıyor.

Moskova'nın her yerini güvenli bir şekilde pedallamak istiyorsanız bu etkinlik tam size göre. Otomobil ve yayalardan korkmanıza gerek yok, çünkü bisikletle geçeceğiniz güzergahlar trafiğe kapatılacak. 11:00'da alana toplanacak katılımcılar saat 12:00'da hareket edecek. 30 km'lik mesafe ortalama 15 km/s hızla gidilecek.

Detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

resim tanımı girin

3 - Müze, saray ve park. Hepsi bir arada.

Rus Gotik tarzında kraliyet sarayları... Park ve fıskiyeli temiz havuzlar Rusya'da imparatorluğun kalıntıları. Kalabalık ve gürültülü Moskova'da huzurlu ve sakin bir köşe isteyenleri yeşillik içerisindeki Tsaritsyno Park'ına davet ediyoruz. Kendinizi 18 yüzyılda hissedeceksiniz.

Parka giriş ücretsiz. İçerisindeki müzeleri ise 100-680 ruble arası ücretle ziyaret etmek mümkün.

Detaylı bilgi almak için buraya tıklayın