Rusya'da dehşet: tüfekle 9 kişiyi öldürdü

586

Rusya'nın Tver bölgesinde bir yazlıkta tanıdıklarıyla kavga eden adam, tüfekle 9 kişiyi (3 kadın, 6 erkek) öldürdü. Öldürdüğü insanları bir araya toplayıp benzin ile yakmaya çalışan katili, son anda olay yerine gelen polisler suç üstü yakaladı.

Savcılıktan yapılan açıklamaya göre, 45 yaşındaki Sergey Yegorov, 4 Haziran gecesi beraber alkol aldığı arkadaşlarıyla bir tartışmaya girdi, tartışmanın uzaması üzerine evine gitti, tüfeğini ve mermilerini alarak olay yerine geri döndü. Saldırı anında evin içerisine saklanan bir kişi ise kurtuldu.

Yegorov, polise verdiği ifadesinde elektrik ustası olduğunu ve ev sahibi tarafından elektrik hattı çekmek için çağırıldığını söyledi. Evin bahçesinde eğlenenlerin kendisiyle cılız ve küçük olduğu dalga geçtiğini anlatan Yegorov, bir süre tartıştıktan sonra evine giderek silahını ve mermilerini alıp geri döndüğünü, ancak elinde tüfek olmasına rağmen insanların şaka yapmaya devam ettiğini anlattı. Herkese tek tek bir el ateş ettiğini, çok sarhoş olmayanların kaçmaya çalıştığını belirten katil, bir kişi hariç herkesi öldürdüğünü söyledi.

Silah sesleri üzerine olay yerine gelen polis, katilin hayatını kaybeden herkesi bir yere yığdığını ve yanında bir bidon benzin ve gazeteyle yakalandığını söyledi. Polisin ifadelerine göre zanlı da alkollüydü.

Hayatını kaybedenler arasında 92 yaşında bir kadın da bulunuyor.

Rus medyasında yer alan haberlere göre, polis tarafından olay yerinde tutuklanan zanlı, suçunu itiraf etti.

Selim Saygıner, Haberrus