Ayda 55 dolara geçinmeye çalışan Rus milletvekili 2 haftada 5 kilo verdi

323

Rusya Komünist Partisi Saratov Bölgesi milletvekili Nikolay Bondarenko, 2 haftadır 'Bakan diyeti' uyguladığını ve yaklaşık 5 kilo verdiğini söyledi.

Bondarenko, geçtiğimiz ay Saratov bölgesi Çalışma Bakanlı Natalya Sokolova ile Rusya'daki asgari ücret konusunda bir tartışmaya girmiş ve Rus Bakan kendisine "Rusya'da 3500 rubleye yaşanabilir" demişti. Bakan, bu sözlerinin ardından bölge Valisi tarafından görevden alınmıştı.

Bakan'ın bu sözlerine dikkat çekmek isteyen milletvekili, 'Bakan diyeti' olarak bir diyet oluşturdu ve bir ay boyunca yalnızca 3 bin 500 rublelilik gıda tüketerek hayatta kalmaya çalışacağını söyledi. İki haftadır diyeti uyguladığını belirten milletvekili 4-5 kilo verdiğini belirtti.

Ria Novosti'ye konuşan milletvekili, Abakan şehrinde kiralık bir dairede yaşadığını ve kendi yemeğini kendi hazrıladığını söyledi.

"Bugün mesela kahvaltıda omlet vardı ancak porsiyon oldukça küçüktü. Öğlen çorba içeceğim. Akşam için ise henüz düşünüyorum" diye milletvekili en son alışverişinde patates, havuç, soğan ve yumurta aldığını söyledi.

24 Ekim'den itibaren diyeti uyguladığını hatırlatan milletvekili, durumun oldukça zor olduğunu ifade etti.

Bakan Sokolova'nın '3 bin 500 rubleye yaşanabilir' sözleri ülkede skandal olmuş, kendisi görevden alınmıştı.

HABERRUS