Medvedev: Rusya’da iş ortamını takviye edecek 50 tedbir uygulamaya konamadı

153

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rusya’da iş ortamının iyileştirilmesi için 173 tedbir alınmasını planladıklarını, bunlardan sadece yarısının uygulamaya geçebildiğini söyledi.

Hükümet toplantısında ekonomik durgunlukla ilgili gelişmeleri masaya yatıran Medvedev, “İş ortamının iyileştirilmesi için belirlenen yol haritası konusunda mutlu değiliz. 173 tedbirin uygulamaya konması için son süre tamamlandı. Bunlardan yarısı yerine getirildi. Yaklaşık 40 tanesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. 52 tanesinde hiçbir gelişme yok…” eleştirisi getirdi.

Burada sadece ajansların kötü çalışarak kendilerini zehirlemediğini, bir kısım araçların da fazlaca komplike ve iş üretemez olduğunu kaydeden Rusya Başbakanı, “Onların günümüz gerçeklerine doğru getirilmesi gerekiyor. Dogma değil, sürekli kendilerini yenileyecek bir yapı.” çağrısında bulundu.

Rusya Ulusal Girişimciler İnisiyatifi tarafından 9 ayrı konuda 620 tedbirin alınması için bir yol haritasının belirlendiğini hatırlatan Medvedev, “Bu çalışma iş dünyası ile birlikte yapıldı.” dedi.