Moskova’da Türk vatandaşın ölümüne neden olan sürücü gözaltına alındı

285

26 Eylül’de Rusya’nın başkenti Moskova’da lüks bir aracın çarpması sonucunda bir Türk vatandaşının (31) ölümüne neden olduğu iddia edilen sürücü kız gözaltına alındı. Polisin yaptığı çalışmalar sonucunda sürücünün Moskova’da eğitim alan bir üniversite öğrencisi (22) olduğu tespit edildi. Basına bilgi veren Moskova Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Andrey Galiakberov’a göre, avukatının eşliğinde ifadesi alınan sürücü olayla ilgili ilişkisinin olmadığını iddia etti.

Polis sözcüsü, “Kız, aracı kendisini kullandığını, ama annesinin üzerine kayıtlı olduğunu anlattı. Fakat kendisi, kaza sırasında aracının kimin kullandığını söylemekte zorlandı.” dedi.

Polis aracı kim kullandığını tespit edebilmek için geniş çaplı inceleme yapılacağını da açıkladı.

Daha önce olayla ilgili açıklama yapan Moskova Emniyet Müdür sözcüsü Galiakberov, kazanın Moskova’nın merkezinde Novıy Arbat (Yeni Arbat) caddesinde meydana geldiğini söylemişti. Polis, “Karşıya geçmeye çalışan bir Türk vatandaşı, Mercedes McLaren markalı bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.” diye bilgisini vermişti. Polisin yaptığı çalışmalar sonucunda söz konusu sportif araç Moskova’nın kuzeyinde Leningradski caddesinde bir avluda bulunmuştu.