Burhan Kuzu’dan Putin’e ‘P..t” savunması

602

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz üzerine Twitter hesabından yaptığı 'p..t' yorumu nedeniyle ‘sıkıntıya' neden olan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu ilginç bir düzeltme yaptı. Kuzu, "‘P..t değil, Bush diyecektim'" dedi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz üzerine Cumhurbaşkanı Danışmanı ve AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu Twitter hesabından "Rusya DAEŞ petrolünü Suriye'ye pazarlıyor. Fakat suçu bize atıyor p..t" ifadesini kullanmıştı.

Hükümet için güven oylaması yapılırken molalarda kulise çıkan Kuzu gazetecilerle yaptığı sohbette olayı şöyle anlattı: “Aslında ben o tweet'i, gece yarısı ikide attım. Biraz yorgun ve uykuluydum. Aslında sonunu Bush diye bitirmeyi planlıyordum. Gönderdikten sonra fark ettim, ama çok geçti…” dedi.

resim tanımı girin

Gazetecilerin “Niye Bush?” diye sorusu üzerine de Kuzu, “İroni yapmak istedim” dedi.

Kuzu, sözlerinin cumhurbaşkanı danışmanı olması nedeniyle uluslararası soruna dönüştüğünün anımsatılması üzerine de “Canım ben, fahri danışmanım, öyle hemen anlam yüklemesinler, benim kişisel görüşüm bunlar” diye de devam etti.