Rusya: Türkiye önemli bir ticari partner olarak kalacak

361

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukayev, Türkiye’nin önemli bir ticari partner olarak kalacağını söyledi. Rossiya 24 kanalına konuşan Ulyukayev, Moskova’nın Türk işletme ve vatandaşlarına sorun çıkarmak istemediği için, Türkiye ile ticari ilişkilerin devam edeceğini söyledi.

‘İŞ İLİŞKİLERİNİ AYRI TUTACAĞIZ’

Türkiye ile temaslarını sürdürdüklerini belirten Ulyukayev, “Türkiye önemli bir ticari ortağımız olarak kalmaya devam edecek, zira ambargolar belirli alanlarda, yalnızca gıda sektöründe uygulandı. Kısıtlamalar belirti sektörlere getirildi” ifadelerini kullandı. Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Ulyukayev ayrıca, “Çok dikkatli davranıyoruz. Türk iş dünyası ve vatandaşları için sorun yaratmak istemiyoruz, normalde gerçekleşen iş ilişkilerimizi ayrı tutacağız” ifadelerini kullandı.

‘MAĞDURİYETİ ÖNLEMEK İÇİN TEDBİRLER ALINABİLİR’

Türkiye’ye getirilen kısıtlamalar çerçevesinde Rus şirketlerinin yaşadığı mağduriyetlerin de giderileceğini söyleyen Ulyukayev “Bu konu henüz inceleme aşamasında. Turizm gibi alanlarda faaliyet gösteren Rus şirketlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için tedbirler alınabilir” dedi.