CSKA'nın Brezilyalı futbolcusu Rusya vatandaşlığına geçti

159

CSKA Moskova'nın Brezilyalı futbolcusu Mario Figueira Fernandes, Rusya vatandaşı oldu.

Kısa süre önce gerekli evrakları toplayan Fernandes, Rusya vatandaşlığına başvurmuştu. Fernandes, Rusya Devleti Vladimir Putin'in özel izni ile 13 Temmuz'da Rusya vatandaşlığına kabul edildiği açıklandı.

Rusya vatandaşı olduğu için mutluluğunu ifade eden Fernandes, "Rusyalı olduğum için gururluyum. CSKA Moskova'ya geldikten sonra Rusya ikinci evim oldu. Rusya vatandaşlığına geçmek ve milli takımda oynama arzusu benim için doğal bir şey. Faydalı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım" diye konuştu.

Mart ayında Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko, futbolcuya ilgi duyduklarını açıklamıştı.

26 yaşındaki Mario Figueira Fernandes, 2012 yılında 15 milyon Euro karşılığında Brezilya'nın Gremio takımından CSKA Moskova'ya transfer olmuştu. Transfermarkt verilerine göre Fernandes'in piyasa değeri 13,6 milyon Euro.

Fernandes, CSKA Moskova formasıyla 3 kez Rusya şampiyonluğu, 2 kez Ruysa Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı ve bir kez de Rusya Kupası'nı kaldırdı.

2014 yılında Brezilya Milli Takımı formasıyla hazırlık maçına çıkan Fernandes'in Rusya Milli Futbol Takımı'nda oynaması için bir engel bulunmuyor.