Putin, Hollande ve Fransa halkı için görüntülü mesaj gönderdi

118

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Nice şehrinde yapılan saldırı ile ilgili Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Fransa halkına görüntülü mesaj yayınladı.

Putin, konuşmasının başında Hollande'nin ve Fransa yönetiminin telefon görüşmelerine zamanı olmadığı için görüntülü mesaj gönderme kararı aldığını ifade etti.

Putin'in mesajı ise şöyle:

"Değerli François! Rusya, terörün ne olduğunu ve hepimiz için oluşturdu tehditleri çok iyi biliyor. Bizim halkımız bu trajedileri yaşadı ve olanlarla ilgili endişeli. Fransa halkının acısını paylaşıyor ve yanlarındayız. Aralarında Rus vatandaşlarının da olduğu ölüm ve yaralanmalara sebebiyet veren bu saldırı, kinle ve acımasızca yapılmıştır."

Rus lider, terörizmle ortak çabalarla baş edilebileceğini sözlerine ekledi.

Son olarak ise Putin, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi ve yaralananların en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını temenni ettiğini belirtti.

Fransa'nın turistik bölgesi Nice'te Fransız İhtilali'nin ilk kıvılcımı sayılan Bastille Günü kutlamaları sırasında bir kamyonun kalabalığın arasına girdiği terör saldırısında 12'si çocuk olmak üzere en az 84 kişi hayatını kaybetti ve çok sayıda insan yaralandı.