Rus Vekil Melnikov: Halk, Erdoğan'a bir şans daha verdi, nasıl kullanacağı önemli

763

Rusya Komunist Partisi (KPRF) Milletvekili ve Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Yardımcısı İvan Melnikov, Türk halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir şans daha verdiğini ve bunun nasıl kullanacağının önemli olduğunu açıkladı.

Türkiye'de bir grup askerin darbe girişimini yorumlayan Melnikov, tutarsız ve kışkırtıcı politikası yüzünden Erdoğan'ı çok yönlü eleştiren toplumun sardığını savundu. Melnikov, "Dün akşam ne Avrupa, ne ABD, ne Rusya ne de Orta Doğu'dan Erdoğan'a karşı aman aman siyasi yada insani acıma duygusu görülmedi. Bu Erdoğan'ın çıkarması gereken en önemli sonuç. Türk halkı, Erdoğan'a bir şans daha verdi, nasıl kullanacağı önemli." diye konuştu.

"Daha sert kalkışmalar tekrarlanabilir"

Melnikov'a göre darbe girişimlerin tekrarlanma riski var. Melnikov, "Eğer Erdoğan, dünyayı da ilgilendiren radikal İslam ve terörle mücadele gibi hassas konularda tutumunu değiştirmez ise daha sert kalkışmalar tekrarlanabilir. Erdoğan'ın takip ettiği yol ekonomiyi, vatandaşların sosyal durumunu sert bir şekilde sekteye uğratıyor." şeklinde konuştu.

Melnikov'a göre gün geçtikçe Türkiye daha da güvensiz bir hale alıyor.