Erdoğan Putin'i bizzat yolcu etti

1690

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 23. Dünya Enerji Kongresi için İstanbul’da bulunan Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkünde bir araya geldi. Yaklaşık iki saatlik görüşmenin ardından Erdoğan, Putin'i makam aracına kadar bizzat yolcu etti.

Görüşme sonrası Rusya doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan "Türk Akımı Doğal Gaz Boru Hattı Projesi" için hükûmetler arası anlaşma imzalandı.

Erdoğan, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkiler noktasında bugün gerçekten Sayın Başkanla (Putin) dolu dolu bir gün geçirdiklerini ifade etti.

Türkiye-Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı, savunma sanayinde, siyasi alanda, ekonomik, ticari, turizm, kültür, ve bütün bu alanlarda Rusya ile ilişkilerin bundan sonraki süreçte çok daha farklı bir şekilde geliştirileceğini belirtti.

Bugün saat 13.30 sularında Atatürk Havalimanı'na iniş yapan Putin, yoğun görüşme trafiklerinin ardından akşam saatlerinde tekrar Atatürk Havalimanı'na giderek Moskova'ya doğru yola çıktı.