Putin: "Evlenmek lazım, çocuk yapmak lazım"

1117

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin iş gezisi için Çelyabinsk şehrine gitti. Kentte bulunan bir fabrikayı ziyaret eden lider, işçilerle bir araya gelerek sohbet etti. Çalışanlardan biri Putin'e iyi bir kariyer yapmak istediğini anlattı. Putin'e de hangi hayalleri olduğunu sordu. Rus lider, "kariyerimi başarıyla sonlandırmak istiyorum" diye yanıt verdi.

Seyehat etmeyi çok sevdiğini anlatan Putin, devlet gezisi kapsamında gittiği ülkelerde gezemediğini belirtti. Putin, "Benim şuanda bütün gezilerim şöyle oluyor; havalimanına gidiyoruz, havalimanında sonra bir binaya gidiyoruz, sonra tekrar havalimanına geri dönüyoruz. Sözde, bir yerlere seyehat ettik gibi" diye ifade etti.

Gittiği ülkeleri farklı şekilde gezmek istediğini söyleyen lider, "doğasını izlemek, tarihi yerlerini ziyaret etmek isterdim" dedi. Kısa bir süre önce Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) toplantısı için Peru'ya gittiğini hatırlatan Putin, "orada ne var? Havalimanı, binalar, Moskova'ya geri dönüş. Ama aslında orada görülmesi gereken yerler var. Peru eşsiz bir ülke. Benzersiz. Orada çok fazla ilginç yerler var" diye belirtti.

Putin ayrıca bazı hobileri olduğunu, şuana kadar hiç yapmadığını ancak denemek istediğini söyledi. "Hangi hobileriniz var?" sorusuna ise Putin, "Var. Ama neler olduğunu söylemeyeceğim" şeklinde yanıt verdi.

"Putin kim?"

İşçilerden bir diğeri küçük kızının kendisine "Baba! Putin kim?" diye sorduğunu, Putin'in bu soruya ne cevap verebileceğini merak ettiğini söyledi. Putin bu soruya şöyle yanıt verebileceğini söyledi: "Bu insan, senin mutlu olman için çalışan kişi. Bunun için çalışıyor ve yaşıyor."

"Evlenmek lazım, çocuk yapmak lazım"

Bir çalışanın, "Zaman yetmiyor. İş, okul, özel hayat. Yetiştiremiyorum" sitemine ise Putin planlı olmak gerektiğini belirterek, "Ben bunu uzun zaman önce fark ettim. Ne kadar çok çalışırsanız bazı şeyleri o kadar çok yetiştirirsiniz. Özellikle kendi çalışma grafiğiniz (programınız) varsa. Bu doğru inanın bana. Özel hayatınızla da kesinlikle ilgilenmelisiniz. Evlenmek lazım, çocuk yapmak lazım." diye öneride bulundu.