Fransız aşırı sağcı lider: Cumhurbaşkanı olursam Rusya ile ilişkileri geliştirmek istiyorum

159

Le Pen, Moskova’da: Cumhurbaşkanı olursam Rusya ile ilişkileri geliştirmek istiyorum

Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en güçlü adaylarından biri olan sağcı Le Pen, seçimleri kazanması halinde Rusya ile ilişkileri geliştirmek istediğini söyledi.

Sputnik News’in haberine göre, Rusya'yı ziyaret eden Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen, başkent Moskova'da Duma Dış İlişkiler Komitesi'nin üyeleriyle bir araya geldi.

Buradaki açıklamasında "İkili ilişkiler hakkındaki görüşüm değişmedi. Umarım, iki ay sonra imkan oluşursa, bu görüşümü devam ettireceğim. Rusya ile ilişkilerin geliştirilmesi ve desteklenmesi taraftarı olduğumu biliyorsunuz. Rus-Fransız işbirliği, terörle ve cihatçı hareketlerle mücadelede son derece önemli ve gerekli" diyen Le Pen, Moskova ile düşmanca ilişkiler geliştirmek için bir gerekçe görmediğinin de altını çizdi. 'RUSYA VE FRANSA ÇABALARINI BİRLEŞTİRMELİ'

Günümüzde dünyanın iki ciddi tehditle karşı karşıya bulunduğunu söyleyen Le Pen, bunların globalizm ve İslami kökten dincilik olduğunu kaydetti. İslami kökten dinciliğin terör eylemleri vasıtasıyla barış ve güvenliğe darbe indirdiğini savunan Fransız siyasetçi, Rusya'nın bu alanda yürütülen mücadeleye büyük katkı sunduğunu vurguladı. Le Pen, bu iki tehdidin ortadan kaldırılması için Rusya ve Fransa'nın çabalarını birleştirmesi gerektiğini belirtti.

Haberrus