Putin'den, 22 kişinin hayatını kaybettiği Manchester saldırısı için taziye

62

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere'nin kuzeyindeki Manchester kentinde bulunan konser salonu Arena'da Pazartesi akşam saatlerinde meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin yaralandığı intihar saldırısı için İngiltere Başbakanı Theresa May'e taziye dileklerini iletti.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin'in May'e gönderdiği taziye mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

"Bu kötücül ve insanlık dışı suçu kararlı bir biçimde kınıyoruz. Saldırı emrini verenlerinse hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyoruz. İngiliz partnerlerimizle terörle mücadelede işbirliğini, hem ikili çerçevede hem de geniş uluslararası çabalar çerçevesinde artırmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz."

Putin ayrıca saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine desteklerini sunduğunu ve acılarını paylaştığını, yaralılara ise acil şifalar dilediğini belirtti.

Patlama sosyal medyada da farklı etiketlerle en çok konuşulan olaylar arasında girdi. Açılan #MissingInManchester etiketi altında birçok kişi kayıp yakınlarını bulmak için mesaj atarken, kentte kalacak yer arayanlara evlerini açanlar da #RoomForManchester etiketini kullandı.

Haberrus