Beyninde tümör bulunan ünlü Rus komedyen hayatını kaybetti

183

Bir süredir tedavi gören ünlü Rus komedyen ve karikatürist Mihail Zadarnov hayatını kaybetti.

Moskova haber ajansı tarfından duyurulan haberi, Rusya Devlet Sanatçısı olan Iosif Kobzon da doğruladı. Kobzon, "Tedavi edilemez duruma gelmişti. Tümör, beyninin her iki lobuna da hasar vermişti. Dün akşam hayatını kaybetti. Çok üzücü. Böyle insanların göçüp gitmesi çok trajik. Siyasetsiz, dürüst bir sesti." dedi.

Zadarnov, Ekim ayı başında VKontakte'deki kişisel sayfasından yaptığı açıklamada, ayrıntıları belirtmeksizin, hastalık nedeniyle yeni yıl öncesine kadarki gösterilerini iptal etmek zorunda kaldığını belirtmişti. Medyada çıkan haberlere göre, 2016 başlarında bir beyin tümörü teşhisi konulmuştu.

Rusya'nın en sevilen komedyenlerinden Mihail Zadarnov, başta Amerikan yaşam ve kültürü olmak üzere batıyı mizahi yolla eleştiriyordu.

Nisan 2015'te Haberrus.com'a konuşmuştu

Zadarnov, 2015 yılı Nisan ayında Haberrus.com'a verdiği röportajda, "Türkiye eski uygarlıkların vatanı. Dolayısıyla Türkiye’ye gidip gördüklerim hakkında kitap yazmak istiyorum. Rusya’da popüler yazarım. Bana güveniyorlar. Amacım yeni nesile Türkiye’yi böyle tanıtmak. Gençlerin Türkiye ve başka ülkeler ile ilgili bilgisi az. Bilginin yanı sıra ilgileri de az. Rusların Türkiye hakkında eski medeniyetler ülkesi olarak ilgisinin olmasını istiyorum. Deniz, tatil..bunlar tamam. Ama Türkiye’de görülmesi gereken çok önemli tarihi yerler var. Şahsen Türkiye’nin kültürü ve tarihi benim için önemli! Projemin amacı bu: Okuyucularıma Türkiye’nin tarih ve kültürünü tanıtmak.” demişti.

Röportajın tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.

HABERRUS