Trump: Putin'e sordum, 'ben yapmadım' dedi

175

ABD Başkanı Donald Trump, "Putin'e ABD seçimlerine müdahale edip etmediğini tekrar sordum. 'Ben yapmadım' dedi" açıklamasını yaptı.

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Toplantısı kapsamında Vietnam'ın Da Nang şehrinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump, temaslarına ilişkin basın mensuplarına değerlendirme yaptı.

Dünya'nın haberine göre Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında verdiği demeçte, “Putin'e ABD seçimlerine müdahale edip etmediğini tekrar sordum. 'Ben yapmadım.' dedi. Sadece birkaç kez sorabilirsiniz. Her beni gördüğünde 'Ben yapmadım.' dedi. Gerçekten inanıyorum ki 'Ben yapmadım.' dediğinde yapmadığını kastediyordur." şeklinde konuştu.

Burada kalıp Putin’le bu konuyu tartışamayacağını söyleyen Trump, “Onunla burada bu konu için tartışamam. Onun Suriye dışında olmasını ve onunla Ukrayna konusunda çalışmayı tercih ederdim. Rusya ile iyi ilişkilere sahip olmak harika bir şey." ifadelerini kullandı.

Embed from Getty Images

"Suriye’ye ilişkin kararımız birçok insanın hayatını kurtaracak"

Putin ile Suriye’ye ilişkin imzalanan ortak metin hakkında da değerlendirmelerde bulunan Trump, şöyle konuştu:

"Putin ile birkaç kez kısa görüşmelerimiz oldu. Suriye ile ilgili ortak hareket etmeyi kapsayan bir metin imzaladık. Çok kısa bir sürede hızlı bir şekilde bu konuda anlaştık. Suriye’ye ilişkin kararımız birçok insanın hayatını kurtaracak. İnsanlar bunu duyduğuna çok sevinecektir."

HABERRUS