İnternet üzerinden Rusça öğrenmek isteyenler için 5 kaynak

18735

Dünya üzerinde en çok konuşulan 7. Dil olan Rusçayı internet üzerinden öğrenmenize yardımcı olacak web sitelerini sizler için derledik. Kiril alfabesinin kullanıldığı Rusçayı dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan konuşmaktadır. Doğu Slav dilleri grubunda yer alan Rusça; Kazakistan, Beyaz Rusya, Özbekistan, Ukrayna, Kırgızistan, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Tacikistan'da okullarda zorunlu olarak gösterilir.

1- Sputnik Rusya merkezli 10 Kasim 2014’te faaliyete başlayan küresel bir medya kuruluşudur. Site içerisinde yer alan “Rusça Dersleri” kısmından çeşitli konulara ulaşabilirsiniz. Anlatım dili Türkçedir.

Sputnik

2- Busuu Dünya çapında 45 milyonun üzerinde kullanıcısı ile busuu, dil öğreniminde dünyanın en büyük sosyal iletişim ağlarından birisi. Çevrimiçi ve mobil uygulamalar ile Rusça dahil 12 dilde görsel-işitsel kurslara erişim sağlayabilirsiniz.

Busuu

3- Rusyam.com Online olarak Rusya rehberliği ve Rusça derslerinin yayınlandığı sitede farklı kategorilerde birçok Rusça konularına erişebilirsiniz. Anlatım dili Türkçedir. Ayrıca Facebook sayfasından Rusça kelimeleri ve cümleleri çalışabilirsiniz.

Her Gün Bir Rusça Kelime Facebook sayfası

4- Russian Language Lessons İngilizce üzerinden Rusça öğrenmek isteyenler için en çok tercih edilen sitelerden biri. Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar konuların bulunduğu site sürekli güncelleniyor. Site içerisinde ayrıca Rusça klavye, Rusça kitap kaynakları, sözlük ve turistik gezi rehberi de bulunuyor.

Russian Language Lessons

5- Russian for Everyone Rusça alfabe, kelimeler, dil oyunları, selamlama ve vedalaşma, Rus isimleri, kendini tanıtma, aile ve havalimanı gibi çeşitli başlıklarda Rusça derslerini İngilizce üzerinden online olarak ücretsiz öğreten site de Rusça ses kayıtları da bulunuyor. Gramer konusunda detaylı bilgilerin bulunduğu sitede Rusça pekiştirmek için alıştırmalar da bulunuyor.

Russian for Everyone

Rusça online özel ders

Bu linke tıklayarak saati 189 rubleden (3,18 dolar) başlayan fiyatlarla Rusça öğretmeni bulabilirsiniz.

HABERRUS