Vladivastok ‘Dostluk Kupası’nda kaslar konuştu

1

Rusya’nın en uzak doğu bölgesinde bulunan Vladivastok şehrinde çok branşlı güç sporları turnavası düzenlendi. ‘Dostluk Kupası’ adı verilen yarışmaya Rusya’nın farklı bölgelerinden gelen yüzlerce sporcu katıldı. En güçlü sporcunun seçildiği elemelerde, arabalar halatla çekilirken, dev kütükler yerlerinden oynatıldı.

 

Primorski Bölgesi basın sözcülüğünden yapılan açıklamada Vladivostok şehrinin “Uzakdoğu Savaşçıları” meydanında Çok Branşlı Güç sporları “Dostluk Kupası” turnuvası düzenlendiği belirtildi.

 

Dört etaptan oluşan müsabakaların ilkinde dev kaslı adamlar halata bağladıkları arabaları 30 metre çekti. İkinci etapta dev kütükler omuz boyuna kadar kaldırdı. İlk iki etabı geçen yarışmacılar, üçüncü etapta 70 kilogram ağırlığındaki gaz tüplerini en uzak mesafeye götürdü. Dördüncü etapta ise 150 kg ağırlığındaki traktör tekerlerini 60 metre uzağa taşıyabilen sporcular başarılı bulundu.

Body bulding ve kick boxing sporlarında dünya şampiyonlukları bulunan Primorski Bölgesi Artem şehrinden Aleksandr Grebenşikov elemeleri birincilikle tamamladı. 900’e yakın katılımcının bulunduğu müsabakalara halkın ilgisi ise çok büyüktü. Rusya’nın farklı bölgelerinde geleneksel hale gelen etkinlikler hafta sonunda vatandaşların büyük ilgisini çekmeye devam ediyor.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan