Tekke Trabzonspor’a her zaman sıcak bakar

2

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Rusya'nın Zenit takımında forma giyen Fatih Tekke'nin alınmasından yana olduğunu belirtmesine Tekke’nin Rusya’daki tercümanı Akın Dal karşılık verdi. Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Dal, Tekke’nin her zaman Trabzonspor’a sıcak baktığını, Zenit ve Trabzonspor’un anlaşması durumunda sorun kalmayacağını söyledi.

Tekke’nin Zenit takımında 2010 Ağustos sonuna kadar kontratı bulunuğunu hatırlatan Dal, “Tekke, Trabzonspor’da büyüdüğünü ve elde ettiği tüm başarılarda Trabzonspor’un katkısı olduğunu her zaman dile getirir. Şu an Zenit’in kontratlı oyuncusu. Kontratın bitmesinin ardından buna sıcak bakabilir.” dedi.

Tekke’nin Zenit’li taraftarlara 61 gol sözü olduğunu hatırlatan Dal, “Tekke şu an takımda çok iyi durumda. Her geçen gün başarısı artıyor. Zenit için yeni teknik direktör bekleniyor. Yeni takımla ilgili yeni teknik direktör karar verecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Dal, Galatasaray’ın Tekke’yi transfer etmek için Zenit’e başvurduğu ile ilgili iddiaların da doğru olmadığını söyledi.

Güneş basına yaptığı açıklamada, “Fatih, bizim eski oyuncumuz, kaptanımız. Burada başarılı işler yaptı. Şimdi de başarılı oynuyor. Alınmasından yanayım.” dedi.

Yönetimle bu konunun görüşüleceğini anlatan Güneş, “Şartlar ne ise değerlendiririz. Elimizde oyuncular varken bu konuyu ortaya getirip onları kaybetmeyelim. Alınması için uğraşılırsa sevinirim ayrı bir konu” diye konuştu.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan