Fatih Tekke topu yönetime attı!

0

Tatil için geldiği memleketinde adeta mahalle baskısına maruz kalan Fatih Tekke, topu Bordo-Mavili idarecilere atıyor. Yıldız futbolcu, yakın çevresine gerekirse askerlik konusunda bile fedakarlık yapabileceğini söylüyor.

Ankaragücü mücadelesinde yine adı anıldı, tribünler ismini bağırdı. Ama bu kez ne kaçırılan gollerden sonra yaşandı bu sahneler ne de Fatih Tekke’nin Rusya’da gol üzerine gol attığı dönemlerde. Ligi biten yıldız oyuncu her zaman olduğu gibi soluğu Trabzon’da aldı ve Ankaragücü maçını izlemek için de Avni Aker’e koştu. Önceleri arka saflarda izliyordu maçı ama kendisini TV’de görenler stattakileri aradı, sonra da o tezahürat başladı: Fatih Tekke! Karşılaşmanın ardından açıklama yapmaktan kaçınan ve köyüne çekilen eski kaptan popüler adıyla ‘mahalle baskısından’ bunaldı. Neredeyse her gördüğü Trabzonlu’nun, “Anlaştın mı?” sorusuna maruz kalan Fatih Tekke, şartlar itibariyle yanıt vermekte de zorlandığı için topu Trabzonspor yönetimine atıyor.

‘Rusya’da çok sıkıldım’ Her fırsatta artık Bordo-Mavililer’in Zenit ile görüşmesinden çıkacak sonuca endekslendiğini söyleyen Fatih Tekke’nin, yakın çevresine Rusya’da çok sıkıldığını, ailesinden uzak kalmaya dayanamadığını ve gerekirse kısa dönem askerlik konusunda bile fedakarlık yapabileceğini söylediği ortaya çıktı. Bu arada ay sonuna doğru yönetimin artık beklenen Rusya çıkarmasını gerçekleştirip Zenit ile Fatih için bonservis pazarlığına oturacağı öğrenildi.

Zenit’e 7.4 milyon Euro’ya satılan Fatih Tekke’nin sözleşmesi 2010’un Ağustos ayında tamamlanıyor.

ajansspor.com