Fatih Tekke satışa çıkarıldı

3

Rusya’nın St. Petersburg Zenit futbol takımında oynayan Türk futbolcusu Fatih Tekke’nin satışa çıkarıldığı belirtildi. Tekke “Ben Zenit takımında kalmak istiyorum, ama yönetim istemiyor.” dedi. Ağustos 2010’a kadar sözleşmesi olan Tekke’nin satışının önümüzdeki günlerde gerçekleşebileceği kaydediliyor. Rusya’da 31 Ocak’ta transfer sezonu sona eriyor.

Rus basınına açıklamada bulunan Tekke’nin Rusya’daki menejeri Akın Dal, Türk futbolcunun bu kış Zenit takımını terk edeceğini belirtti. Dal’a göre sözleşmenin bitişini beklemeden Rus takımı Tekke’yi satarak kulübe nakit girişi yapmak istiyor. Kulüp Tekke’nin satışından yaklaşık 2 milyon avro kazanmayı hedefliyor.

Rus basınında yer alan haberlerde, “Fatih’in Zenit’le sözleşmesi önümüzdeki yılın Ağustos ayında sona eriyor. Ama geçenlerde takım yönetimiyle yapılan görüşmede oyuncu kendisinin kış ayında transfer satışına çıkarılacağını anladı. Akın Dal’ın tahminine göre, Zenit Tekke’nin yaz ayında takıma para bırakmadan terketmesini önlemek için kendisini şimdi satmaya hazırlanıyor. Dal, Zenit’in iki milyon avro karşılığında Tekke ile yolları ayırmayı düşündüğünü de belirtti.” denildi.

Fatih Tekke’nin Zenit’in değerli oyuncularından biri olduğuna değinen Rus basını Tekke’nin kendisinin de daha önce defalarca gitmek istediğini açıkladığı bilgisine yer verdi. Tekke ile Zenit arasında mutabakat sağlandığını ve sezon sonunda Trabzonspor’a gitmesine izin verileceğini kaydeden Rus basını, Tekke’nin şimdi kalma yönünde karar değiştirdiğine dikkat çekti.

Gazeteye konuşan Tekke ise, “Ben Zenit takımında kalmak isterdim, ama anladığım kadarıyla takım yönetimi buna yeşil ışık yakmıyor.” dedi. Zenit takımı Basın Bürosu ise konuyla ilgili henüz açıklama yapmazken, Tekke’nin 89 maçta 29 gol attığı bilgisine yer verildi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan