Hiddink Haziran sonuna kadar Rusya’da

0

Rusya Milli Takımı'nın Hollandalı  teknik direktörü Guus Hiddink Rusya ile sözleşmesi bitene kadar hiçbir teklifi kabul etmeyeceği belirtildi. Guus Hiddink'in Türk milli takımın başına geleceği ile ilgili basında tartışmalar yer almıştı.

 

Reuters'e açıklamalarda bulunan Hiddink'in danışmanı Cees van Nieuwenhuizen Rusya Milli Takımı'nın antrenörünün 2010'un Haziran ayına kadar Rusya Futbol Federasyonu(RSF) ile sözleşmesinin olduğunu ve bu sözleşmenin sonuna kadar görevine devam edeceğini kaydetti.

Medyada son günlerde Hiddink'in teknik direktör olarak Chelsea’ye ya da Juventus’a da gidebileceği  şeklinde haberler yer alıyordu. Hiddink'in diğer ülke ve takımları ile görüşmesi ile ilgili çıkan bu haberleri spekülasyon olarak nitelendiren Van Nieuwenhuizen, "Şu anda Guus Hiddink yüzde 100 Rusya milli takımı başında görev yapmaktadır, hiç bir kulüb yada takımla görüşmesi yoktur. Medya ne derse desin, özellikle de İtalyan medyası." dedi.

Daha önce basına açıklamalarda bulunan RFS eski başkanı Gençlik, Turizm ve Gençlik Bakanı  Vitaliy Mutko, Hiddinkin milli takım antrenörlüğüne devam edip etmemesi 3 şubat tarihinde RFS Konferansı esnasında kararlaştıracağını belirtmişti.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan