Tekke, Rubin Kazan'la 3 yıllığına prensipte anlaştı

3

Rusya'nın Zenit takımında top koşturan Fatih Tekke'nin Trabzonspor'a transferinin gerçekleşmemesinin ardından, ünlü futbolcu Rusya'da kalmaya karar verdi. Zenit'le Ağustos sonunda sözleşmesi sona erecek Tekke, Rubin Kazan takımı ile üç yıllık anlaşma sağladı. Prensipte varılan anlaşma ile ilgili son kararın bir hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

Zenit ve Rubin Kazan takımları  4 Şubat'ta İspanya'ya kampa gidiyor. Tekke'nin Zenit'teki sözleşmesi bitmeden Rubin Kazan'a geçme ihtimali de 10 gün sürecek kampta netleşecek. Futbol yorumcuları Rubin Kazan'ın Tekke'yi hemen almak istediği, bunun için de Zenit'e para vermekten kaçınmadığı kaydediliyor. Zenit takımı ise rakibi Rubin'e Tekke'yi daha geç verme niyetinde. Büyük bir ihtimalle Tekke, Rubin Kazan'daki görevine Ağustos sonunda başlayacak.

 

Rus basını: Türk destesi yeniden doğacak

Rusya basını, Tekke’nin Zenit’le el sıkışmasını, “Gökdeniz Karadeniz-Fatih Tekke’den oluşacak olan Türk destesi yeniden doğacak.” diye yorumladı. Haberlerde, “Rubin’in Türkmen asıllı Teknik Direktörü Kurban Berdiyev, daha önce Trabzonspor’da mükemmel olan Karadeniz-Tekke’den oluşan Türk destesini yeniden canlandırmayı planlıyor. Bu arada Berdiyev kendisi de Türkçe biliyor.” denildi.

Faruk Akkan, Fuad Seferov, Moskova, Cihan