Rus basını: Hiddink Türkiye ile Rusya'nın yarı fiyatına anlaştı

1

Rusya Milli Takımı'nda Haziran'dan sonra kalmayı düşünmediğini açıklayan Hollandalı teknik adam Guus Hiddink'in Türk Milli Takım'ı ile cuma günü  dört yıllık bir anlaşma imzalayacağı Rus basınında yer aldı. Türk basınını kaynak gösteren Ria Novosti, Hiddink'in Rusya'da kazandığı paranın yarısı kadar bir rakama, 4 milyon dolara evet dediğine dikkat çekti.

Ajans, 1990-1991 yılları arasında Fenerbahçe'yi çalıştıran hocanın Türkiye'ye anlaşma imzalamaya gitmeden önce Rusya ile mevcut anlaşmasının feshine ilişkin resmi prosüdürü yerine getireceği bilgisini verdi.

2006 yazından itibaren Rusya milli takımını çalıştıran Hiddink önemli başarılara imza atarken, Andrey Arşavin başta olmak üzere onlarca yıldız futbolcunun yetişmesine destek verdi. Başarılarından dolayı Rus aileler çocuklarına Hiddink ismini verirken, Kremlin de Rusya vatandaşlığı ile ödüllendirdi.

Rus basını Hiddink'in Türk Milli Takım'ında görevi kabul etmesinde Euro 2008'de ortaya konan hırs olduğunu kaydediyor.

Hiddink'in Hollanda gazetesi De Telegraaf'a 30 Haziran'dan sonra Rusya'dan ayrılacağını açıklamasının ardından, Rusya Federasyonu resmi internet sitesinde de Hiddink'le anlaşmanın bitirileceği bilgisi yer almıştı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan