Türk güreşçiler: Moskova turnuvasında yenildik, ama Avrupa turnuvası bizim olacak!

0

Moskova’da düzenlenen Serbest Güreş Dünya Kupası’nda yedinci sırada yer alan Türk milli takımı, “Moskova turnuvasında yenildik, ama Avrupa turnuvası bizim olacak!” sözünü verdi.

Moskova turnuvasının A Grubu’nda yer alan Türkiye Ukrayna ve Belarus takımlarına 4:3 yenilerek finale çıkma şansını erken kaybeden Türk güreşçiler, Özbekistan takımını 7:0 yenerek yedinci sıraya yerleşti.

“Avupa turnuvası Türkiye’nin olacak”

Önümüzdeki aylarda Avrupa'da gerçekleşecek güreş turnuvasına ciddi şekilde hazırlandıklarını belirten Türk milli güreş takımı antrenörü Turan Ceylan, “Dünya turnavasında ilk 8'e giren takımlar Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanıyor.  2009 yılında Danimarka’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasında 4. olmuştuk. Bir gümüş bir bronz madalya kazanmıştık. Burası tabii ki kocaman Dünya Kupası. Maçları kıl payı kaybettik.” diye konuştu.

Türk milli takımının Ukrayna’ya 4:3, Belarus’a 4:3 ve Rusya’ya 6:1 yenildiğini anlatan Ceylan, “Biz burada Belarus ve Ukrayna’yı yenebilirdik, 3-4 yarışma yapabilirdik. Ama durmak ve yorulmak yok, yolumuza devam etmeliyiz. İnşallah Avrupa şampiyonluğunda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Dediğim gibi keşke birinci ve ikinci olsaydık. Genelde güreşcilerimiz iyi güreşti. Ama önümüzdeki Avrupa şampiyonluğunda daha iyi yerde olacağımız sözünü veriyorum. Takımımız genç. Mükemmel kadromuz var ve burada adeta kendimizi gelecek Avrupa şampiyonluğuna hazırladık.” dedi.

“Türkiye dünyada ilk dördün içinde”

Ceylan, güreş açısından Rusya’nın dünyanın en iyi takımı olduğuna da dikkat çekti. Ceylan, “Rusya dünyanın en iyi takımı. İran da ikinci sırada geliyor. Ama biz de dünyada ilk dördün içindeyiz. Biz de dünya devi olmaya adayız. İnşallah bunu da başaracağız. Dünya ve çeşitli turnuvalarda ikinci ve üçüncü sıraları kazandık. Spor bu. Zaman zaman yükselme ve farklı puanlar da olabiliyor.” diye konuştu.

Yaşar Niyazbayev, Fuad Seferov, Moskova, Cihan

Gures_Moskova_10 Gures_Moskova_09
Gures_Moskova_08 Gures_Moskova_07
Gures_Moskova_06 Gures_Moskova_01
Gures_Moskova_02 Gures_Moskova_03
Gures_Moskova_04 Gures_Moskova_05