Rusya’da Efes Pilsen rüzgarı; ikinci oldu

0

Rusya’nın Kuzey kenti St. Petersburg’de düzenenlenen ‘Kondrashin and Belov Cup’ basketbol turnuvasında Efes Pilsen ikinci oldu. Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen final karşılaşmasında Rusya’nın CSKA Moskova takımına 70-60 yenildi. 

 

 Rusya'nın Saint Petersburg şehrinde yapılan turnuvada lacivert-beyazlılar, rakibi karşısında ilk yarıyı da 37-28 geride kapadı.

 

 Karşılaşmada Efes Pilsen'in sayılarını şu oyuncular kaydetti: Andrew Wisniewski 4, Igor Rakocevic 7, Lawrence Roberts 11, Kerem Tunçeri 15, Bootsy Thornton 8, Kerem Gönlüm 6, Ender Arslan, Bostjan Nachbar 2, Sinan Güler 2, Erwin Dudley 5

Karşılaşmada forma giyen Cenk Akyol ve Ender Arslan ise sayı kaydedemedi.

Lacivert-beyazlılar yarın Polonya'ya geçecek ve Gydnia kentinde 28-29 Eylül tarihlerinde Prokom ile iki hazırlık karşılaşması yapacak.

 

Efes Pilsen ilk karşılaşmada Spartak Saint Peterburg takımını 73-62 yenmeyi başararak finale yükselmişti. Cumartesi gerçekleşen karşılaşmada maçın ilk devresini 39-37 önde kapamayı başardı. Lacivert beyazlılar, Lawrence Roberts, Kerem Gönlüm gibi oyuncuların 5 faulle oyun dışı kalmasına rağmen, rakibine son periyodda üstünlük kurmayı başardı ve maçı 73-62 önde bitirdi. Maç sonunda Igor Rakocevic 17 ve Andrew Wisniewski 12 sayı atarak günün en skorer isimleri oldu.

 

Bu yıl 17.si düzenlenen "Kondrashin and Belov Cup" turnuvasına Türkiyeden “Efes Pilsen”, İsrailden “Maccabi Tel Aviv”, Moskovadan “CSKA Moskova” ve ev sahibi olarak da “Spartak Saint Peterburg” takımları katıldı.

 

Efes Pilsen'in sayılarını şu oyuncular kaydetti:  
Andrew Wisniewski 12, Cenk Akyol 7, Igor Rakocevic 17, Kerem Tunçeri 5, Bootsy Thornton 5, Kerem Gönlüm 4, Ender Arslan 2, Bostjan Nachbar 11, Sinan Güler 4, Erwin Dudley 6

St. Petersburg, Cihan Haber Ajansı