Sercan, Lokomotif Moskova’ya imza atmadan geri dönüyor - YENİLENDİ

5

Sercan Yıldırım, Lokomotif Moskova'ya imza atamadan geri dönüyor. Genç futbolcunun yurtdışındaki transfer görüşmelerini takip eden menajerlik şirketinin transferle ilgili FIFA'ya başvuracağı belirtildi.

Bursaspor'un yıldız futbolcusu Sercan Yıldırım, bu sabah Türkiye'deki menajeri Engin Kırkpınar ile birlikte sağlık kontrolünden geçmek için Rusya'ya gitmişti. İki kulübün anlaştığı transferde, menajerlik şirketlerinin anlaşmazlığı sonrası Rus Kulübü Başkanı bu transferi durdurdu.

Sercan Yıldırım'ın yurt dışındaki görüşmelerini sürdüren menajerlik şirketi, Lokomotif Moskova kulübüyle kendilerinin hiçbir görüşme yapmadığını, Sercan'ın yurtdışındaki görüşmelerini ve satışını sözleşme gereği kendilerinin yapması gerektiğini belirtti.

Bunun üzerine Lokomotif Moskova Kulübü Başkanı Valery N. Filatov, Sercan Yıldırım ve Türkiye'deki menajeri Engin Kırkpınar'ın yasal prosüdüre uymadıkları için, 'Bu transfer olmaz' dediği öğrenildi. Sercan Yıldırım'ın akşam saatlerinde Rusya'dan uçakla Türkiye'ye döneceği öğrenildi.

Öte yandan genç futbolcunun yurtdışındaki transfer görüşmelerini takip eden menajerlik şirketinin transferle ilgili FIFA'ya başvuracağı belirtildi.

Sabah saatlaerinde basına aşağıdaki haber yansımıştı:

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, golcü futbolcu Sercan Yıldırım’ın transferiyle ilgili tüm pürüzlerin halledildiğini ve Sercan’ın kendi görüşmelerini yapmak üzere Rusya’ya gittiği söyledi. Haftalık basın toplantısında konuşan Teknik adam Sağlam şunları dile getirdi: 

“Kulüpler anlaştı problem kalmadı. Eğer kendisin de anlaşırsa Sercan Türk futbolunu ve Bursa’yı Rusya’da temsil edecek. Sercan bizim çok sevdiğimiz bir kardeşimizde. Bu güne kadar ki performansıyla takıma katkı sağlamaya çalıştı. Bizim onayımızla Sercan'ın gitmesi oldu. Biz de onay verdik. İnşallah hem onun için hem Bursaspor için hayırlı olur.”

Sağlam, bir gazetecinin “Sercan’ın gitmesine neden şimdi onay verdiniz?” şeklindeki sorusuna ise, “Fiyat konusunu takip etmedim. Şartlar öyle gerektirdi ve bugün öyle davrandık. Başkanımız bana da sordu. Biz fiyatta anlaşırız ama senin fikrin önemli dedi. Bugün ki oluşan durum neticesinde ve ortam gereğince gitmesinde bir sakınca görmedik açıkçası.” Şeklinde yanıt verdi.

Bursaspor’un genç futbolcusu Sercan’ın Rusya'nın Lokomotif Moskova takımıyla 4 yıllığına anlaştığı iddia ediliyor. Hafta sonu oynanan Bucaspor maçında takımdaki yerini almayan Sercan’ın transfer görüşmesi için Rusya’ya gittiği ileri sürülmüştü. Sercan Yıldırım’ın transferi için pazarlığın son aşamaya geldiği belirtildi.

Antalya’da kamp yapan Rus takımı yöneticileriyle Sercan’ın menajeri Metin Korkmaz adına görüşmeler yapan Engin Kırkpınar'ın anlaşma sağladığı ileri sürüldü. Rusların 5,5 milyon Euro’luk teklifini Başkan İbrahim Yazıcı’ya ileten Kırkpınar’ın olumlu cevap aldığı öğrenildi.

Anlaşma sağlanması halinde Rus ekibinin Bursaspor’a 5,5 milyon Euro, Sercan Yıldırım'ın ise yıllık 1,5 milyon Euro ödeyeceği bildirildi. 4 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Sercan bu transferden 6 milyon Euro kazanacak.
Sercan’ın bir iki gün içerisinde sözleşme imzalayıp Lokomotif Moskova’nın Antalya kampına katılacağı da gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Hürrüyet, Cihan Haber Ajansı