Putin'e Türk güreşçiden yağlı güreş teklifi!

82

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin efsanevi ismi Ahmet Taşçı, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'e güreş teklifinde bulunduğunu, Putin'in bu daveti kabul edeceğine inandığını söyledi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin de tanıtıldığı Berlin'deki bir fuara katılan Ahmet Taşçı, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i er meydanına davet ederek meydan okudu.

Almanya'daki fuarın ardından Moskova'da da Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni tanıtacaklarını ifade eden Taşçı, tanıtımlarda emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Edirne Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonu'na teşekkür etti.

Putin'i er meydanına çağırdı

Kırkpınar'da dokuz kez başpehlivan olan Taşçı, sporcu kimliğiyle tanınan Rusya Başbakanı Putin ile güreşmek istediğini söyledi:

"Moskova'daki fuarı Rusya Başbakanı Putin açacak, kendisinin geleneksel spor dallarına olan ilgisini biliyoruz. Yağlı güreşte geleneksel bir spor dalı. Bu yüzden kendisine kispet giydirip Moskova'da er meydanında güreş tutmaya davet ediyorum ve kendisine meydan okuyorum.

"Ben güreşeceğine inanıyorum. Eğer böyle bir şey olursa Kırkpınar dünyada büyük ses getirir ve reklamı olur. Ayrıca Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da Moskova'daki fuara katılacağını duyduk, buna da ayrıca çok sevindik."

Taşçı, geçen yılki Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, gösteri güreşleri sergilemek için Türkiye'ye gelen dört sumo güreşçisinden bir tanesiyle de güreşmişti.

Kaynak: CNN Türk