Rusya Boks Federasyonu, Şampiyona'nın Türkiye'de olmasına sevindi

8

2011 Büyük Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası’nın Bulgaristan'dan alınarak Türkiye'ye verilmesine Rusya Boks Federasyonu destek verdi. Federasyon Başkanı Yevgeni Sudakov, Tükiye’de sporcuların günlük barınma fiyatlarının çok makul olduğunu kaydetti.

Rus basınına konuşan Boks Federasyonu Başkanı Sudakov, 16-26 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılacak Avrupa Boks Şampiyonası’na ciddi hazırlandıklarını ifade etti.

Spor etkinliğinin Bulgaristan’dan alınarak Türkiye’ye verilmesini olumlu değerlendiren Rus spor yetkilisi, “Bu Türk tarafının sunduğu verimli finans koşullarla ilgili. Bulgaristan sporcu ve antremanların barınma ve yiyecekleri için günlük 60 avroluk diye bir rakam önermişti. Türkiye ise benzer hizmetler için günlük 25 dolar teklif etti. Altını çizerek belirtmek istiyorum: Türkiye 4-5 yıldızlı otellerde barınma ve yemekler için avro değil dolar istedi” dedi.

Rusya Boks Federasyonu Başkanı, kriz ortamında her kurumun parayı iktisatla harcamaktan yana olduğunu belirterek, “Dolayısıyla böyle bir karar alındı” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan