Rusya Formula1 için pist çalışmalarına başladı

3

Rusya'nın ilk grand prix'sine ev sahipliği yapacak Soçi pistinin 2014 yılında planlandığı gibi tamamlanacağı belirtildi.

Turkiyef1.com sitesinde yapılan haberde Rusya'nın Soçi kentinde GP için pist inşaat çalışmalarının tüm hızla devam ettiğini yazdı.

GP'den sorumlu komitenin başkanı Dimitri Çernişenko dün yaptığı açıklamada Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin Mayıs ayında nihai fizibilite çalışmasını gözden geçireceğini söyledi.

Pist inşaatının, olimpiyatlara yönelik altyapı çalışmaları çerçevesinde sağlayacağı katkının görüleceğini belirten Çernişenko, inşaatın Kış Olimpiyatları'na yönelik çalışmaları engellemesinin sözkonusu olmayacağını vurguladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, F1 hazırlıklarının olimpiyatları olumsuz etkilemesi durumunda, yarışın ertelenebileceği belirtilmişti.

F1 organizasyonunun, bölgeye gayri menkul yatırımcılarını çekmek için ve bu süreci hızlandırmak için harika bir proje olduğunu belirten Çernişenko, "Olimpiyat oyunları için 20 bin oda yapacağız. Bunların satışa çıkarılacak. İnsanların bunları alması için bir sebebi olması lazım, işte bu tür düzenli organizasyonlar alıcıları buraya çekecek. Bunun olimpiyat oyunlarına da katkıları olacak" dedi.

Haberrus