Hava muhalefeti Türk Milli Takım'ın Kazan'a ulaşımını zorlaştırdı (yenilendi)

12

Tataristan'ın başkenti Kazan'da etkili olan yoğun kar yağışı bu şehirde yapılacak olan Avrupa Halter Şampiyonasına katılacak takımların ulaşımını engelledi.

Aralarında Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu çok sayıda milli takımı taşıyan uçaklar yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Kazan Havaalanı'na inemedi. 10 saat uçuşa kapatılan Kazan Havaalanına inecek uçaklar Moskova'ya yönlendiriliyor.

Avrupa Şampiyonası'na katılmak üzere Rusya'nın kazan kentine giden Halter Milli Takımı'nı taşıyan uçakta olumsuz hava şartları nedeni ile Başkent Moskova'ya acil iniş yaptı.

 

Bu arada bazı sporcuların tedirgin olduğu ve yorgun düştükleri görüldü.

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası pazartesi başlıyor

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Rusya'nın Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da pazartesi başlıyor. Türkiye'nin 8 erkek, 7 bayan olmak üzere 15 sporcu ile yer aldığı şampiyonanın ilk gününde 48 kilo bayanlar ve 56 kilo erkekler müsabakaları yapılacak. İlk günde Türkiye adına bayanlarda Nurcan Taylan ile Nurdan Karagöz, erkeklerde ise Sedat Artuç ile Gökhan Kılıç podyuma çıkacak.

ODAxNjY4-12Türkiye'nin bayanlarda ilk olimpiyat madalyalı haltercisi Nurcan Taylan, tek hedefinin gelecek yıl Londra'da yapılacak olimpiyat oyunları olduğunu belirterek, ''Tüm şampiyonaları Londra için bir antrenman niteliğinde görüyorum. Burada da tabiki hedefim altın madalya. Bunu da başaracağıma inanıyorum.'' dedi.

Türkiye'den 24 saatlik yorucu bir yolculuktan sonra şampiyonanın yapılacağı Kazan'a ulaşan halter milli takımı, hafif bir antrenmanın ardından günü dinlenerek geçirdi.

2012 ANTALYA TANITIMI YAPILDI

Öte yandan 2012 yılında Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası için Kazan Grand Otel'de şampiyonaya katılan ülke delegasyonu için bir sunum gerçekleştirildi.

Antalya ve Türkiye ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından delegasyona sunumu yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, şampiyona ile ilgili tüm hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, ''Antalya'da kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.'' dedi.

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda yapılacak şampiyonaya tüm ülkeleri beklediklerini ifade eden Akkuş, sunumun ardından Uluslararası Halter Federasyonu Başkanı Tomas Ajan ve delegasyon üyelerine Türkiye'den getirdikleri lokum,pişmaniyeleri ikram etti.halter

Kaynak: Cihan Haber Ajansı