Nurcan Taylan Kazan’da Avrupa şampiyonu oldu

5

Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da başlayan Avrupa Halter Şampiyonası'nın ilk gününde 48 kiloda podyuma çıkan Olimpiyat, Dünya şampiyonu Nurcan Taylan önce koparmada daha sonra ise silkmede ve toplamda olmak üzere üç altın madalya kazandı. Bu siklette diğer Türk sporcu Nurdan Karagöz ise koparmada bronz, silkmede ve toplamda gümüş madalyanın sahibi oldu.

 

NURCAN ÇOK RAHAT ALTINA ULAŞTI

48 kiloda podyuma çıkan Nurcan Taylan ilk hakkında çok rahat kaldırdığı 85 kilo ile altın madalyayı garantilerken, ikinci hakkında 90 kiloyu da kaldırdı.

Üçüncü hakkında kendini riske etmeyen Nurcan Taylan, silkmede ise 105 kilo kaldırdı ve altın madalyayı garantiledi. İkinci hakkında 110 kiloyu deneyen haltercimiz bunda başarılı olamadı ve toplamda da 195 kiloluk derecesiyle Avrupa şampiyonluğuna uzandı.

halter_2Aynı kiloda podyuma çıkan diğer Türk halterci Nurdan Karagöz de koparmada Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyayı boynuna astı. Karagöz koparmada, ilk hakkında 78 kiloyu kaldırmayı başardı. İkinci hakkında 80 kilo deneyen Karagöz, bu kiloda da aynı başarıyı gösterdi.

Son hakkında 82 kiloyu deneyen Nurdan Karagöz, bu kiloda zorlanmasına karşın kaldırışını tamamladı. Dirseğini kırdığı gerekçesiyle 1 hakemin beyaz 2 hakemin kırmızı bayrağı ile kaldırışı geçerli sayılmayan Karagöz böylece bronz madalya kazandı.

Karagöz silkmede ise 100 kiloluk kaldırışı ile gümüş, toplam da ise 180 kiloluk derecesi ile yine gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı