Rus basını Fenerbahçe'yi favori göstermişti

2

Rusya’da spor basını Türkiye Spor Toto Süper lig şampiyonunu merakla bekliyor. Şampiyonluk yarışının son haftalara kadar uzanması spor basınının bu merakını daha da artırdı. Rusya’nın spor basını şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’yi favori gösterdi. Nitekim Rus basınının öngördüğü gibi gülen taraf Fenerbahçeliler oldu.

Rus basınında yer alan analizde şampiyonlukla ilgili şu değerlendirmeler yer almıştı:

"Bazı spor siteleri yakından takip ettiği şampiyonluk yarılını yaptıkları istatistik incelemelerle Fenerbahçe’nin Şampiyonluğa daha yakın olduğunu belirtiyor. Rus yazarlar sarı-lacivertlilerin averajla ilk sırada olduğunu belirtilirken, en çok gol atan takım olarak öne çıkmasını önemli buluyorlar.

Sivaspor takımının son sekiz maçını değerlendiren spor sayfaları İstanbul takımının çok dikkatli olması gerektiğini de vurguluyor. Öte yandan Kadıköy ekibinin son olarak ocak ayında yenilgi aldığı ve kalan maçlarda gösterdiği başarılı performansına dikkat çekiliyor.

Trabzonspor takımını değerlendiren gazeteler, Karadeniz ekibinin ise Karabük’te maçı kazanıp Sivas’tan gelecek sevindirici haberi beklemesi gerektiği ifade ediyor. Ayrıca sarı kanaryaların bir adım önde olması şampiyonluğa daha yakın olan taraf olarak yorumlanıyor.

Son olarak her an her şey olabileceğine değinen yorumcular, geçen sezon Fenerbahçe takımının son anda Bursaspor takımına kaptırdığı şampiyonluğu hatırlatıyor."

Abdurrahman Kamburoğlu, Moskova, Cihan