Misimoviç, Galatasaray'dan Rus takımına transfer olduğuna çok mutluymuş

1

Rusya'nın köklü takımı Dinamo Moskova'da top koşturan Boşnak asıllı oyuncu Zvjezdan Misimoviç, Galatasaray'dan ayrılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Misimoviç, söz konusu transfer memnuniyetini İngiliz devi Manchester City’nin Boşnak yıldızı ve arkadaşı Edin Dzeko’ya anlatmış.Rusya'nın Trud gazetesine konuşan Manchester City’li oyuncu Dzeko, “Misimoviç’le ülke milli takımında görüştük. Bana yeni takımını anlattı ve Türkiye’den Rusya’ya transfer edilmesinden çok mutlu olduğunu belirtti. Bence, Alman Wolfsburg takımı, Misimoviç’i Galatasaray’a göndermekte hata yaptı. Halen böyle düşünüyorum. Almanlar iki yılda Misimoviç’in yerini dolduracak değerli aday bulamadı.” dedi.

Kendi takımından çok memnun olduğunu belirten Dzeko, günün birinde Rusya futbol liginde top koşturabileceğine inandığını kaydetti. 

Mayıs ayında Rus İzvestia gazetesine konuşan Misimoviç’in kendisi de Galatasaray eski Teknik Direktörü George Hagi ile ilgili içini dökerek, “Hagi ne yaptığının farkında değildi ve çok tuhaf kararlar alıyordu. İlk 11'e neden beni almadığını bir türlü anlatamıyordu. İş hatta şu olaya kadar vardı: Sahada sakız çiğniyorum diye suçlamaya, kusur görmeye başladı. Saçmalık değil mi? Tabii ki böyle bir teknik direktörle Galatasaray dökülmeye başladı.” diye sert eleştirmişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan